TÕUKERATTAD JA JALGRATTAD LINNA- JA MAALIINIDE BUSSIDES

 

Tean, et bussi ei ole soovitav tulla triki-tõukerattaga või tavalise rulaga, sest sellised asjad on pidurdamise või avarii korral sõitjatele ohtlikud. Kui pean siiski mõne neist bussi kaasa võtma, siis võimalusel panen need kokku ja ümbrisesse ning linnabussis kasutan sisenemiseks keskmist ust. Võimalusel valin bussi, kus on vähem rahvast.

 

Minu asi on tagada, et triki-tõukeratas või rula oleks kindlalt paigal ega hakkaks bussi pidurdamisel liikuma, ei määriks ega kriibiks bussi sisemust ega sõitjaid ning ei jääks kellelegi ette. Hoian neid näiteks oma jalgade vahel, soovitavalt istudes.

 

Tean, et elektrilise tõukerattaga, elektrilise rulaga ja tasakaaluliikuriga (nn kergliikurid) samuti BMX-ga, muu jalgrattaga või suure tõukerattaga ilma bussijuhi loata bussi ei saa, sest see on väga ohtlik ning võib bussi sisemust või teiste sõitjate riideid määrida või kriipida. Võimalusel tuleb kergliikur, jalg- või tõukeratas eelnevalt kokku panna. Vajalik on ümbris (näiteks suur kilekott mõlema ratta ja keti ümber) või spetsiaalne ümbris (näiteks otsi internetist: „velo cover“).