Projekti nimi: Bussipeatuste taristu - Pärnumaa bussiterminalide võrgustik
Projekti kood: EU51779

Projekti rahastamine: Euroopa Regionaalarengu fond (Struktuurifond ERDF)
Meetme rakendusüksus: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Projekti rahastatakse vastavalt Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014-2020” prioriteetse suuna „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete arendamine ja piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tingimustele.

Toetussumma:

Omafinantseering:

 

Mitteabikõlbulik osa:

Projekti kogumaksumus:

 

Projekti elluviimise aeg:

Projektijuht:

503 200,00 EUR

88 800,00 EUR

 

0,00 EUR     

592 000,00 EUR

 

25.09.2017 – 24.09.2020

Taimo Tammeleht

 

 

Projekti eesmärk: Pärnumaale rajatakse 7 uut bussiterminali ja Vändra alevi bussijaam kaasajastatakse. Koos Pärnu keskterminaliga moodustub bussiterminalide võrgustik. Universaalselt disainitud terminalid tagavad sõitjatele parema ja ühetaolise juurdepääsu bussidele, sh erivajadustega inimestele. Tagatakse jalgrataste turvaline hoiustamine, mis aitab lahendada kodu ja bussipeatuse vahelist nn. „viimase miili“ liikumist.

Projektist:

Luuakse Pärnumaa bussiterminalide võrgustik, mis koos keskterminali - Pärnu bussijaamaga, moodustavad tervikliku, logistiliselt seotud, visuaalselt äratuntava, kaasaegse ja hea varustusega, ühistranspordile võrdset ligipääsu võimaldava süsteemi. Maakonna elanikele, sh ka erivajadustega inimestele, on tagatud mugav juurdepääs ühistranspordile sõidul kodu ja sihtpunkti vahel, sealhulgas turvaline jalgrataste hoiuvõimalus. Jalgrataste turvalise hoidmise võimalus bussiterminalides on loogiliseks jätkuks varem loodud kergliiklusteede võrgustikele. Bussiterminalide võrgustiku ühtse kujunduse, disaini ja varustusega luuakse ühtne kuvand bussiterminalidest kui „väravast“ nii valda (linna) kui ka bussi peale ning antakse esmane vajalik informatsioon kasutajatele. Tulevikus saaksid sellised terminalid olla mugavaks ja vajaliku infoga varustatud ümberistumiskohaks kokkuvedavatelt liinidelt põhiliinidele. Kaasaegsed, ooteplatvormidega varustatud terminalid koos Pärnu maakonnas 2019.a. kasutusele võetavate madala sisenemise ja invakaldteega varustatud bussidega, tagavad kõigi kategooriate sõitjatele mugava juurdepääsu bussiteenusele.

 

Lisainformatsioon:

Taimo Tammeleht
MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus

arendusjuht
+372 4479 725         
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.